WEBOVÉ STRÁNKY ABSOLVENTŮ BRNĚNSKÉ ŠUŘKY

 

 

 

 

 

 

 

MATURITNÍ ROČNÍK 1974

 

27.6.2014 Setkání po 40 letech (1)

PowerPoint Dagmar Petrášková, fotografie Marie Pribulová a Táňa Syslová a z archívu

27.6.2014 Setkání po 40 letech (2)

PowerPoint Dagmar Petrášková, fotografie Marie Pribulová, Táňa Syslová a Vladimír Kosek

27.6.2014 Setkání po 40 letech (3)

PowerPoint Dagmar Petrášková, fotografie Marie Pribulová, Táňa Syslová a Vladimír Kosek

 

 

 

 

 

Čtvrtek 26.3.2015 22:00

POZVÁNKA na SRAZ SUPŠ po 40 LETECH

Milí spolužáci,

pět let uteklo jako voda a je mi milou povinností, spolu se Soňou z Béčka, uspořádat setkání nové, ale hodně podobné až na datum, které je trochu jiné. Hudba letos nebude (snad reprodukovaná) a budu ráda, když budete souhlasit, aby profesoři, co se dostaví, byli našimi hosty, domluvíme na místě.

Co se týká ubytování, jsou předběžně rezervovány tři dvoulůžkové pokoje, ale musí se co nejdřív potvrdit, telefonní číslo je v pozvánce.

Jak to bude s jídlem, musíme domluvit s provozním hotelu. My se Soňou si myslíme, že by bylo dobré domluvit cca 3 druhy jídel: něco s masem, něco bez masa a něco zdravého, jako je obědový salát. Však se mrkněte na pozvánku a dejte vědět jednak, jestli se dostavíte, jednak co byste rádi k snědku, aby s tím kuchař počítal.

Pokud uvidíte, že v adresách, na které toto zasíláme, někdo chybí, nebo se změnila adresa a máte na něho kontakt, dejte prosím vědět a případné dotazy napište do návštěvní knihy.

Mějte se krásně, Irča

 

 

Pátek 18.12.2014 7:30

VÁNOČNÍ BESÍDKA / MATURITNÍ ROČNÍK 1974

Nosná páteř těchto stránek, maturitní ročník 1974, se sešel včera odpoledne v kavárně Savoy, v Brně. Hovořilo se o všeličoms, rozdávaly se dárky, pořizovaly se fotografie. Na žádné nejsme všichni pohromadě, to podle toho jak účastníci průběžně přicházeli odcházeli na souběžné vánoční oslavy někde jinde. Nejlepší fotku pořídila tentokrát Tamara, je to ta úplně dole.

Nejdůležitější fotografie nám ovšem unikla – hned na začátku akce se na patře, kde jsme seděli, objevil vitální pán, o málo starší než my, chvíli s námi přátelsky rozprávěl a pak odešel do sousedního salónku. Byl to emeritní ředitel Šuřky, ing. arch. Petr Haimann. Škoda, kdyby to někomu zapálilo, mohli jsme mít společnou fotografii dvou ředitelů ústavu. Pana Haimana tímto pozdravujeme, přejeme stálé a pevné zdraví a příjemné prožití nastávajících svátků.

 

 

Středa 30.7.2014 19:30

27.6.2014 se po 40 LETECH SEŠLO ÁČKO a BÉČKO, MATURITNÍ ROČNÍK 1974

Akce byla dobře připravena, uvítání a pohoštění (super!) bylo zajištěno ve školní (super!) jídelně. Pak jsme za odborného výkladu ředitele školy prošli všechna oddělení a prohlédli si všechny učebny, včetně sborovny, ředitelny a tělocvičny. Nejvíc k vidění bylo na odděleních, kde ještě nestihli uklidit závěrečné klauzury. Následovalo posezení na školním dvoře.

Neformální atmosféru dobře vystihla svými třemi  PowerPointy (Setkání01, Setkání02 a Setkání03) Dáša Petrášková, můžete je otevřít i přes její webové stránky:

https://cs.publero.com/title/online-art/3-leto-2014

Jak vidíte na těchto stránkách, maturitní ročník 1974 je vůbec motorem aktivit pro pamětníky, protože tak nějak drží při sobě... tedy skoro celý ročník – od třídy B máme ze současnosti (1974 až 2014) pouze fotky Marušky Pribulové, z minulosti (1971 až 1974) vůbec nic. Jak se zjistilo při srazovém promítání v ředitelně, bylo by z čeho vybírat. Například fotka průkazky čokla, co ho béčkaři přihlásili do SSM a on pak odmítal platit příspěvky, by určitě smysluplně doplnila historii ústavu, tak se milí béčkaři polepšete a něco pošlete, jo?

 

 

Pátek 2.5.2014 13:45

TĚRCHOVSKÁ PÁTRAČKA

Vážení čtenáři a absolventi ústavu,

v souvislosti s přípravou sjezdu maturitního ročníku 1974, se na vás obracíme s prosbou o doplnění kontaktních údajů následujících studentek a studentů:

Jak vidíte, třída A je téměř kompletní, co chybí, jsou údaje béčka. Fotografie nemáme (A to se jedná o třídu s oddělením fotografie!) takže pro připomínku připomínáme, že zmíněná třída B proslula při vlakovém přesunu na lyžařský výcvikový zájezd do Tater, bližší podrobnosti zde.

Případné adresy nebo telefonní čísla zasílejte prosím na odesílatele mejlu, kterým jsme poslali tento odkaz.

 

 

Sobota 29.3.2014 19:00

TAKY vám CHYBÍ FOTKY ze ŠUŘINEK?

Bohouš Koňařík

Tedy – ono se zas tak nic světoborného neděje, protože první a zároveň poslední autentickou fotku ze Šuřinek pořídil neznámý fotograf až začátkem tohoto století, v roce 2003; na Internetu byla poprvé publikována v roce 2007. Ani minulé století nebylo na šuřinkové obrázky bohatší, co vím, tak kromě čtyřicet let starého (ovšem předem ve škole připraveného) seriálu, neexistuje lautr vůbec nic.

Hezké by bylo, kdyby se dokumentace Šuřinek ujali mladší, jenže ti asi nemají tu správnou motivaci, takže se toho holt musíme ujmout my, muzeální kousky, co jsme ještě vyštudovali za dělnické peníze. Jináč to nevidím.

 

 

Pondělí 24.2.2014 19:30

POZVÁNKA na ŠUŘINKY 2014

Přímo od ředitele ústavu nás došla pozvánka na Šuřinky, pořádané k 90. výročí založení Školy uměleckých řemesel. Je určena pro všechny absolventy a měl by to být ples, a ne studentská diskotéka jako v minulých letech. Ta bude taky, ale jindy.

Předprodej vstupenek:

v budově Husova 10: Po–Pá 13:00–15:00 (sekretariát školy – Johana Ptáčková)

v budově Francouzská 101: Po–Pá 8:00–12:00 (Věra Miklíková)

V případě dotazů ohledně akce pište na e-mail: surinky2014@ssudbrno.cz

 

 

Středa 19.2.2014 19:30

PROFESOR VÁCLAV SEDLAŘÍK

Honza Tichák nám posílá další smutnou zprávu – včera zemřel profesor Václav Sedlařík. Pohřeb se koná ve čtvrtek, v deset hodin, v brněnském krematoriu. Na Šuřce vyučoval obor výstavnictví-aranžérství. Jako vzpomínku přidáváme dvě optimistické fotografie z období maturit 1974, nafotil je Mirek Pokorný.

 

 

Čtvrtek 17.1.2013 19:00

ODEŠLA PROFESORKA JARMILA BALCÁRKOVÁ

Profesorka Balcárková vyučovala na Šuřce matematiku, fyziku a deskriptivní geometrii, která se z neznámého důvodu oficiálně nazývala technické kreslení. Všechny tři předměty se vyučovaly pouze první dva roky a popravdě řečeno, i kdyby se vyučovaly sto let, vyšlo by to nastejno.

Z doby jejího působení máme dvě fotografie. První pořídil v tajně v hodině fyziky Mirek Pokorný. Shodou okolností sedí v popředí třídní premiantka maturitního ročníku 1974, Maruška Kovaříková. Tomu odpovídá i vyrovnaný, spokojený výraz paní profesorky, Maruška asi zrovna správně odpověděla.

Druhá fotografie pochází z doby pozdější, ani nevím, od koho přišla. Řez válcem napovídá hodinu deskriptivy a vidíme, že vyrovnanou spokojenost nahradila rezignace, která by se dala vyjádřit slovy: „Zase se nepřipravili!“

Výrazu tváře odpovídají i grafologické symptomy nápisů na levé polovině tabule (autorem kreseb a nápisů na pravé půlce je někdo jiný, pravděpodobně profesor Vejman). Resignace se projevuje výrazně klesajícími řádky. Vhledem k nadšenému a fundovanému přednesu mi dodnes zůstává záhadou, proč paní profesorka vyučovala zrovna na Šuřce, a ne na některé vysoké škole technického zaměření. Určitě by měla úspěch. bk